11.jpg

Koszt wynajmu magazynu – czynsz to nie wszystko

Przy poszukiwaniu odpowiedniego magazynu na wynajem wiele firm na początku zwraca uwagę na koszty wynajmu – rzeczywiście, finanse to zwykle kluczowy czynnik, jednak sam czynsz nie jest jedynym wydatkiem.

142080133648554000

Dzisiaj coraz rzadziej słychać o stawkach rynkowych za magazyn, trudno znaleźć te uśrednione, ponieważ w jednym mieście mogą one znacznie się pomiędzy sobą różnić zależnie od dostępności i zapotrzebowania klientów. Poziom opłat jest zależy w szczególności od lokalizacji, adaptacji magazynu, czasu obowiązywania umowy. Również ostateczna stawka jest na ogół wynikiem negocjacji, w związku z tym wszelkie kwoty należy traktować szacunkowo.

Co oprócz czynszu?

Czynsz nie jest jedynym kosztem ponoszonym przy wynajmie magazynu. W ogłoszeniach typu „ wynajmę magazyn warszawa” znaleźć można również informacje na temat innych opłat. Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć opłaty eksploatacyjne oraz koszty mediów. W skład tych pierwszych wchodzą wszystkie wydatki związane z utrzymaniem obiektu magazynowego oraz terenów wspólnych – ochrona, utrzymanie czystości, zimą odśnieżanie. Koszty mediów dotyczą głównie prądu oraz wody i kanalizacji, gazu zależnie od tego, z jakich zasobów koryta się w magazynie.

Adaptacja przestrzeni magazynowej

Koszty adaptacji zostały już wspomniane – w tym przypadku chodzi o przystosowanie przestrzeni magazynowej do potrzeb klienta. Przykładowo firma Trans-Tok spod Warszawy prowadzi usługi wynajmu magazynu – jej obiekt jest w stanie również przyjmować towary niebezpieczne. Gdy klient chce dokonać wynajmu takiej przestrzeni, musi być ona odpowiednio zaadaptowana, by towary mogły znajdować się w nim bezpiecznie. Koszty adaptacji zależne są od zakresu prowadzonych prac.

Jeżeli chcesz wynająć magazyn, sprawdzaj nie jedynie comiesięczne koszty czynszu do opłacenia. Pamiętaj też o tym, że na twoje barki mogą spaść inne wydatki, dlatego ostateczna cena będzie wyższa. Przed podpisaniem umowy zawsze dokładnie ją przeczytaj i zapoznaj się ze wszystkimi wydatkami, które na ciebie czekają. W ten sposób bezpiecznie wynajmiesz magazyn na kieszeń swojej firmy. Zatem porównuj, sprawdzaj i dokładnie czytaj wszystkie informacje – tylko wtedy trafisz na ofertę, która będzie w pełni cię satysfakcjonować.

Napisano 14 stycznia 2015 o godzinie: 16:41, Kategoria: Firma

Podobne wiadomości:

  • No related posts

Dodaj własny komentarz